Студенти взяли участь у проєкті «Ти як?»

З нагоди Дня ментального здоров’я на базі Сумського національного аграрного університету провели квест, спрямований на підтримку психологічного стану студентів та поширення серед молоді інформації про програму «Ти як?».

❓«Ти як?» – всеукраїнська програма підтримки ментального здоров’я, заснована Оленою Зеленською. Більше інформації читайте на офіційному сайті: https://www.howareu.com/ .

🔎Що таке ментальне здоров’я? Як боротися зі стресом? Як допомогти близьким боротися з панікою? Що робити, якщо нічого не хочеться? Як впоратися з емоціями? На всі ці питання в ході заходу дали відповіді координатори проєкту.

📍Крім практичного психолога Сумського національного аграрного університету Людмили МИХАЙЛЕНКО, професійні знання та навички надавали гості заходу: Світлана ГАВРИЛЕНКО, методист навчально-методичного центру психологічної служби КЗ «Сумський ОІППО», та Галина КУРЧЕНКО, практичний психолог Сумського центру соціально-психологічної реабілітації дітей області.

🖇️Учасниками квесту стали студенти всіх факультетів та років навчання. Проте основну увагу приділяли саме першокурсниками, адже вони зіштовхнулися зі стресом під час вступних екзаменів і адаптації в новому навчальному й соціальному середовищі.

📍Загалом учасники пройшли 5 станцій, на кожній з яких дізнавалися про проєкт «Ти як?», отримували інформацію про покращення ментального здоров’я. Цікавим досвідом для студентів стало проведене перед і після квесту анкетування, адже таким чином студенти змогли проконтролювати свої знання та вміння. Станції мали назву:

🔸«Як проявляється стрес?»
🔸«Як не слід боротися зі стресом?»
🔸«Як швидко опанувати стрес?»
🔸«Як допомогти іншим у стресі?»
🔸«Як дбати про емоційну стійкість?»
✔️На кожній зі станцій учасники опановували нові знання та техніки, навчалися боротися зі стресом та допомагати близьким.

📎Людмила МИХАЙЛЕНКО, практичний психолог СНАУ, організатор заходу, ділиться враженнями від проведення квесту:

💭«Сумський НАУ взяв участь у всесвітньому дні ментального здоров’я. На базі університету був проведений квест для студентів, на якому вони більш детально ознайомилися з поняттям ментального здоров’я та розібралися, як допомогти собі та іншим у стані стресу.»

📎Діана ДЕРЕВЯНЧЕНКО, студентський ректор Сумського НАУ, розповідає про основну мету та період організації заходу:

💭«Це великий всеукраїнський проєкт. Він дуже важливий для ментального здоров’я студентів, бо стосується психологічного стану. Незважаючи на дедлайни й короткі терміни, нам вдалося організувати все так, щоб зацікавити студентів. Подібні заходи дуже необхідні, бо доводять студентам, що потрібно ділитися душевними переживаннями, щоб підтримувати ментальне здоров’я»