281. ПУБЛІЧНЕ УПРАВЛІННЯ ТА АДМІНІСТРУВАННЯ

Стратегія розвитку державної кадрової політики спрямована на вдосконалення кадрового потенціалу для ефективного здійснення функцій держави.
Мета програми – забезпечити публічний сектор висококваліфікованими фахівцями муніципального, регіонального, загальнодержавного та міжнародного рівня, сформувати нове покоління управлінців, які мають глибокі знання, вміють системно та інноваційно мислити, ухвалювати ефективні рішення, керуватися принципами гуманності та ставати на захист громадських інтересів.
Мета навчання на спеціальності «Публічне управління та адміністрування» полягає в наданні майбутнім магістрам теоретичних знань, практичних вмінь і навичок з публічного управління щодо застосування законів, принципів, методів, технологій та процедур в управлінні суб’єктами публічної сфери, що забезпечить європейський рівень надання адміністративних послуг на засадах запровадження у практику діяльності принципів демократичного врядування
Цільова аудиторія – сучасна молодь, що зацікавлена у вирішенні проблем публічного адміністрування, державні службовці, працівники структур, що надають управлінські та адміністративні послуги, випускники вищих навчальних закладів.
У ході навчання студенти беруть участь в науково-практичних заходах, симпозіумах та конференціях за участю представників міжнародних світових та європейських організацій, фахівців органів державної влади.
Основними завданнями підготовки фахівців за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування» є:
•визначення суті, законів, принципів і механізмів публічного управління у процесі розвитку суспільства;
•опанування методами формування, моніторингу та контролю за прийняттям управлінських рішень на державному, регіональному та місцевому рівнях;
•набуття навичок розроблення та впровадження заходів щодо забезпечення результативної та ефективної діяльності суб’єктів публічної сфери;
•систематизація основних тенденцій та напрямів еволюції управління у сфері публічного адміністрування;
•пошук нових підходів до надання державної допомоги для розвитку окремих регіонів та галузей економіки;
•оволодіння основами методології, технологіями та процедурами публічного адміністрування об’єктів публічної сфери;
•здійснення експертизи, моніторингу, оцінювання очікуваних результатів та наслідків реалізації політики державних, регіональних та місцевих органів влади.

Навчання за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування» це – унікальна можливість подальшого кар’єрного зростання для молодих фахівців, які працюють або хочуть працювати в органах державної влади та органах місцевого самоврядування.
Під час навчання у кожного студента є можливість професійної самореалізації завдяки: стажуванню в органах влади та органах місцевого самоврядування, участі у наукових конференціях, написанню магістерської роботи на замовлення органів влади з подальшим впровадженням у діяльність відповідних суб’єктів, можливості вступу до аспірантури університету.
Випускники спеціальності «Публічне управління та адміністрування» можуть працювати в органах державного управління та місцевого самоврядування, громадських організаціях, міжнародних фондах. Навчання також буде корисно усім зацікавленим в отриманні ґрунтовних знань у сфері публічного управління.