Проведена гостьова лекція на тему “Сільськогосподарські кооперативи: Європейський досвід в Україні”

Сумський національний аграрний університет продовжує здійснювати свою освітню місію і надавати студентам можливість знайомитись з новими тенденціями та досвідом в різних галузях аграрної економіки. 10 травня 2023 року на факультеті економіки та менеджменту була проведена гостьова лекція на тему “Сільськогосподарські кооперативи: Європейський досвід в Україні”. Лекція була організована кафедрою економіки та підприємництва імені професора І.М. Брюховецького. Лектором виступила К.е.н, докторант Національного університету біоресурсів та природокористування України, дослідник університету Марії Склодовської-Кюрі (Республіка Польща) – Костецька Ірина Іванівна. Лекторка поділилася досвідом європейських країн щодо створення та функціонування сільськогосподарських кооперативів та продемонструвала перспективи їх розвитку в Україні. Під час лекції Костецька Ірина Іванівна розповіла про те, як сільськогосподарські кооперативи можуть стати ефективним інструментом для підвищення конкурентоспроможності агровиробників, зокрема, й українських фермерів. Вона окреслила досвід функціонування кооперативів в Польщі, Франції, Україні. Були зазначені практичні кроки щодо заснування, функціонування та розвитку кооперативів в Україні.
Лектор показала, як сучасні сільськогосподарські кооперативи можуть забезпечити доступ до новітніх технологій, знизити витрати на закупівлю обладнання та забезпечення сировини, залучити інвестиції та збільшити обсяги продажів. Вона підкреслила, що сільськогосподарські кооперативи є необхідною ланкою у ланцюгу постачання продукції від фермерів до споживачів.
Лекція була дуже цікавою та корисною для студентів, які вивчають питання сільського господарства та економіки. Студенти спеціальностей 051 “Економіка” та 076 “Підприємництво, торгівля та біржова діяльність” проявили активну участь під час лекції. Важливість вивчення питань, пов’язаних з організацією та функціонуванням кооперативів в сільському господарстві, не може бути переоцінена. Знання, отримані студентами на цій лекції, стануть невід’ємною частиною їхньої професійної підготовки та сприятимуть розвитку аграрного сектору України.
Ми висловлюємо подяку лектору – Костецькій Ірині Іванівні – за високу якість лекції та презентації, цінну та корисну, наповнену практичними кейсами, інформацію.