Долгіх Яна Володимирівна

Кандидат економічних наук, доцент

 

 

E-mail: yana.dolgikh@snau.edu.ua

Google Scholar: https://scholar.google.com/citations?user=llNkc9kAAAAJ&hl=uk

ORCID: 0000-0001-5458-5962

Web of Science ID: CMT-4546-2022

CV

 

1989-1994 рр. – навчання в Сумському державному університеті, спеціальність “Техніка і електрофізика високих напруг”, диплом з відзнакою.

1995-1998 рр. – аспірант кафедри управління Сумського державного університету, спеціальність “Економіка природокористування і охорони навколишнього середовища”.

1998-1999 рр. – навчання в Сумському державному університеті, спеціальність “Економіка підприємства”.

2000 р. – захистила дисертацію на здобуття наукового ступеню кандидата економічних наук за спеціальністю “Економіка природокористування і охорони навколишнього середовища” на тему “Удосконалення управління природокористуванням шляхом екологічної амортизації”.

З 2001 р. працювала на посаді доцента кафедри кібернетики та інформатики Сумського національного аграрного університету.

2003 р. – присвоєне вчене звання доцента кафедри кібернетики та інформатики.

Основні навчальні дисципліни: “Економетрія”, “Оптимізаційні методи та моделі”, “Дослідження операцій”, “Чисельні методи розв’язання задач на ПЕОМ”, “Математичні методи та моделі”, “Економічна інформатика”.

Напрями наукових досліджень: моделювання впливу забруднення атмосфери на рівень пошкодження сільськогосподарських культур; застосування економіко-математичних моделей і методів оптимізації прийняття рішень в економіці.

Наукові публікації

Грантова, держбюджетна та госпдоговірна тематика:

Відповідальний виконавець НДР кафедри кібернетики та інформатики “Розробка засобів інформаційної підтримки інноваційної діяльності в АПК регіону” (державний реєстраційний номер 0121U110116)

Підвищення кваліфікації (стажування):

2021 р. – міжнародне стажування за проектом «Німецько-український агрополітичний діалог» (АПД) у співпраці з Лейбніц-Інститутом аграрного розвитку в країнах з перехідною економікою (IAMO, м. Галле, Німеччина) “Прикладний економетричний аналіз для розв’язання проблем аграрної політики з мовою програмування R і RStudio”.(сертифікат)

2024р. – Підвищення кваліфікації за програмою: «Підготовка майбутніх бакалаврів у галузі ІТ спеціальності 126 Інформаційні системи та технології», Сумський ДПУ, (08.01-16.02.2024р.)(свідоцтво)

2025 р. – стажування – ІT Ukraine Association. Teacher’s Internship: AI-tools for Education held by EPAM. Covered topics:Text Generation, Translation, and Academic Writing; Image Generation; Multimedia Generation; Specialized Services for Educators; Specialized Services for Researchers; Personal Assistants +Final Assignment (Individual), January-February 2025, Kyiv, Ukraine. Certificate № EPAMTI25120,  2кредита ЄКТС (60 год)

Аналіз показників, що визначають кваліфікацію працівника групи забезпечення