“From theoretical-oriented to practical education in agrarian studies / TOPAS”, Erasmus+ KA 211 CBHE Project, 2017-2021, 585603-EPP-1-2017-1-DE-EPPKA2-CBHE-JP. Проект «Від теоретично-орієнтованого до практичного навчання в аграрній освіті (TOPAS)», фінансується у рамках Erasmus+ KA 211 CBHE Project. TOPAS – це європейський проект, в якому беруть участь десять партнерів у шести європейських країнах: Німеччині, Великобританії, Румунії, Польщі, Вірменії, Україні та Узбекистані. Проект реалізується під керівництвом Університету прикладних наук Вайєнштефан-Трісдорф, Німеччина. Основна мета проекту полягає в тому, щоб полегшити перехід від освіти, орієнтованої на педагогів, на освіту, що основана на практичних знаннях. Цей перехід підвищить шанси випускників ЗВО, що беруть участь у програмі, для працевлаштування на національних та регіональних ринках праці в аграрному секторі. Покращення освіти спрямоване, зокрема, на усунення прогалин радянських успадкованих підходів до освіти у партнерських ЗВО у країнах-партнерах поза межами ЄС – України, Вірменії та Узбекистану. У рамках проекту були вирішені такі завдання: перегляд оцінок курсу та результатів навчання на програмах аграрного менеджменту на основі моделей та компетенцій, які надалі будуть підтримуватися належною практичною підготовкою; підвищення обізнаності щодо практичної освіти як моделі для посилення співпраці з фермерською індустрією та підвищення рівня працевлаштування; використання збору даних для подальшої дослідницької діяльності, керівних принципів освітньої та сільськогосподарської політики. У рамках реалізації проекту співробітниками кафедри економіки та підприємництва Строченко Н.І., Коблянською І.І., Ковальовою О.М. було пройдено стажування в університеті-партнері (Університет прикладних наук Вайєнштефан-Трісдорф, Німеччина), що забезпечило належний рівень знань та кваліфікації для розробки та імплементації у навчальному процесі СНАУ практично-орієнтованих дисциплін: «Виробнича економіка» (Ковальова О.М.), «Організація збору даних для управління підприємством» (Коблянська І.І., Ковальова О.М.) для навчання майбутніх економістів та підприємців. В рамках реалізації цього проекту також запроваджено 10-тижневу практичну підготовку здобувачів вищої освіти на аграрних підприємствах.

В рамках проекту проводилися практичні заняття за участю студентів спеціальностей «Економіка», «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» та викладачів кафедри к.е.н.. доцентів Коблянської І.І. та Ковальової О.М. безпосередньо в полях аграрних підприємств Сумської області.

17 червня 2021 року в СНАУна факультеті економіки і менеджменту відбулася фінальна зустріч учасників проекту