051. ЕКОНОМІКА

Вибираючи сферу економіки підприємства, ви не помилитеся: найпрестижніші і найвисокооплачуваніші професії саме тут. І, попри всі розмови про перенасичення ринку економістами, спеціалісти цієї сфери як і раніше на першому місці по затребуваності. Сьогодні вони потрібні найрізноманітнішим організаціям – від великих компаній до невеликих приватних підприємств. Знаючи сильні і слабкі сторони свого підприємства, економіст може запропонувати найефективнішу стратегію розвитку. Впали доходи? Економіст визначить, чому це відбулося, знайде “проблемні” місця і запропонує оптимальне рішення. Економісти – не топ-менеджери, але без них ефективне управління було б неможливим. Вони – ті “робочі конячки”, які виконують усі розрахунки з оптимізації діяльності компанії. В Уряді, Міністерстві економіки, аналітичних центрах, наукових інститутах економісти вирішують глобальні задачі з формування економічної політики країни, складають економічні прогнози, оцінюють темпи зростання галузей.
Якщо проаналізувати численні вакансії на робітних сайтах, стане очевидно, що роботодавці часто змішують обов’язки економіста, бухгалтера, фінансового директора та інших фахівців економічної сфери. Одним компаніям потрібні економісти, які вміють працювати з цінними паперами, іншим – спеціалісти з бухобліку і аудиту, третім – профі, здатні грамотно розрахувати зарплати працівникам і заощадити на запровадженні нової виробничої лінії. І у цьому різноголоссі – перевага професії. Не вийшло стати “чистим” економістом? Не проблема! Завжди можна перекваліфікуватися у фахівця з суміжної економічної спеціальності. Наприклад, розпочати кар’єру з позиції рядового плановика і поступово дорости до директора підприємства. Навчання на економічній спеціальності надасть усі необхідні козирі: знання планування і контролю, організації, оподаткування і оплати праці, фінансового розвитку, матеріально-технічного постачання, маркетингу тощо. І лише від вас залежатиме, як розпорядитися цим капіталом і у якій галузі економіки будувати кар’єру.
Безсумнівна перевага освіти за фахом “Економіка” – це її УНІВЕРСАЛЬНІСТЬ. Наш випускник – це системний аналітик, що не тільки допомагає вибрати правильне рішення при виникненні проблемної ситуації, але й дозволяє цю ситуацію передбачити й попередити. Фахівець володіє сучасними засобами аналізу й прогнозування економічних ситуацій, а також управління економічними об’єктами в ринкових умовах, сам здатний організувати й очолити роботи з організації, може з успіхом керувати будь-яким функціональним підрозділом в організаційній системі управління.
Перевагами фахівців зі спеціальності «Економіка» є:
– можливість реалізації загальних функцій управління підприємством;
– прийняття оперативних рішень у межах своєї компетенції;
– функціональна та інформаційна підготовка проектів рішень;
– оперативне управління первинними підрозділами, а також самостійними організаціями, які переважно не мають апарата управління;
– керівництво підлеглими, компетенція яких не вища за технічних службовців.
Професії: економіст у системі матеріально-технічного забезпечення, заготівлі та збуту продукції, в проектних і науково-дослідних інститутах, на державній службі, в галузевих і місцевих органах управління, на товарних і фондових біржах, брокерських компаніях, в інвестиційних компаніях, органах приватизації, консалтингових і аудиторських фірмах.
Здібності та вміння: навички до роботи в галузі економіки на виробничих підприємствах різних сфер та форм власності, складання кошторису витрат та розрахунок собівартості продукції, прогнозування економічної та фінансової діяльності, визначення шляхів підвищення ефективності господарської діяльності організації.