Проект UFMD «Управління даними сільськогосподарських підприємств України»

Міжнародний проект «Управління даними сільськогосподарських підприємств України» за підтримки Федерального міністерства продовольства та сільського господарства Німеччини (BMEL).
Проект доповнює реалізацію завдань, що стоять перед виконавцями проекту Erasmus+ «Від теоретико-орієнтованого до практичного навчання в аграрній сфері» (TOPAS). Нагадаємо, що у межах реалізації останнього співпрацюють 10 університетів Німеччини, Англії, Польщі, Румунії, Вірменії, Узбекистану. Від України участь у ньому беруть НУБіП та Сумський національний аграрний університет.
UFMD проект розширює партнерську співпрацю та долучає ще два університети України: Миколаївський національний аграрний університет (Миколаїв) та Національний університет водного господарства та природокористування (Рівне).
Метою UFMD є інституціоналізація постійного збору даних сільськогосподарських підприємств. В якості найголовнішої переваги розглядається довгостроковість співробітництва між університетами – учасниками та, зокрема, розробка спільних навчальних курсів. Він також реалізує довгострокове бачення і наразі, виступає як початкова точка формування загальнодержавної мережі даних сільськогосподарських підприємств на рівні провідних аграрних університетів України. Відповідно, у перспективі передбачається передача досвіду та методів до інших сільськогосподарських університетів і коледжів.
Реалізація проекту UFMD дозволить досягти основних цілей щодо вдосконалення підготовки майбутніх фахівців та здійснення досліджень в аграрній сфері. Перш за все, студенти навчаються збирати та опрацьовувати дані сільськогосподарського виробництва, шляхом відвідування підприємств у межах своїх навчальних курсів. Таким чином, студенти отримують практичні знання та цілісне бачення ведення сільського господарства, отримують релевантні дані для більш кращого розуміння виробничих процесів в підприємстві, їхній поточний стан, потреби та розвиток потенціалу господарства.
Перший етап проекту буде здійснюватися з жовтня 2018 року до червня 2021 року.