Erasmus+ KA-2 TOPAS ua

Erasmus+ KA-2 TOPAS

Від теоретично-орієнтованої до практичного навчання у аграрній сфері

585603-EPP-1-2017-1-DE-EPPKA2-CBHE-JP

Тривалість проекту: 36 місяців (2017-2020)

Сума гранту: 977963 €

TOPAS —  європейський проект, який фінансується спільно з програмою ЄС "Erasmus +", в якій беруть участь десять партнерів у шести європейських країнах: Німеччині, Великобританії, Румунії, Польщі, Вірменії, Україні та Узбекистані.

МЕТА ТА ЗАВДАННЯ ПРОЕКТУ. Широкий спектр заходів в рамках проекту сприятиме переходу від фронтальної освіти, що  основана на засвоєні знань, до нефронтальної освіти, що орієнтована на студентів та основана на отримані практичних  навичок, при підготовці спеціалістів аграрної сфери, а отже, і спонукатиме до збільшення показників працевлаштування в Україні, Вірменії та Узбекистані шляхом впровадження та вдосконалення професійно-орієнтованих практичних програм навчання на основі результатів проекту та компетентнісного підходу.

Координатор та менеджер проекту:

Університет прикладних наук Вайєнштефан-Тріздорф, Німеччина

Проф., доктор, почесний професор СНАУ та ВНАУ Ральф Шлаудерер

Контакти: тел.: +499826654101

ЄС Партнери:

Колледж Університету Рітл, Великобританія

Університет природничих наук Вроцлаву, Польща

Університет аграрних наук та ветеринарної медицини Бухаресту, Румунія

Партнери:

Сумський національний аграрний університет, Україна

Національний університет біоресурсів і природокористування,Україна

Вірменський національний аграрний університет, Вірменія

Єреванський державний університет, Вірменія

Самаркандський сільськогосподарський інститут, Узбекистан

Андижанський сільськогосподарський інститут, Узбекистан

Партнери «TOPAS»

Команда проекту від СНАУ

Строченко Н.І.координатор проекту

Декан факультету економіки і менеджменту , професор, к.е.н.

T: +38 054 270 11 70; +38 054 270 11 78;   F: +38 054 270 10 30

Калачевська Л.І. адміністратор проекту

Начальник відділу міжнародних зв’язків, координатор IMA.

T/F +38 0542 70 10 30

Пасько О.В.

Михайлов А.М.

Ладика Ю.В.

Лукаш С.М.

Бричко А.М.

Завдання проекту:

• Огляд аналізу існуючого курсу підготовки та результатів навчання за спеціальністю «Аграрний менеджмент» на основі компетентнісних моделей;

• Розробка інтенсивної програми підготовки викладачів;

• Розбудова потенціалу та формування допоміжного персоналу для моніторингу та адміністрування програм стажувань відповідно до моделей ЄС

• Підвищення обізнаності щодо практично-орієнтованої освіти.

• Використання даних, зібраних протягом стажування для подальшої дослідницької діяльності, розробки освітніх та сільськогосподарських керівних принципів.

Напрями діяльності за проектом:

• Перегляд існуючих програм підготовки за спеціальністю «Аграрний менеджмент».

• Створення рекомендації нових моделей стажування, де мережа сільськогосподарських та фермерських господарств співпрацює, щоб впровадити їх на практиці.

• Розроблення навчальної методології, інструментів та інфраструктури для нефронтального практично-орієнтованого навчання.

• Очікується фінансування щонайменше 42 міжнародних стажувань (з країн-учасників проекту до країн ЄС).

• Розроблення міждисциплінарної та відкритої для будь-яких користувачів платформи з метою сприянню співробітництву між підприємствами та університетами, розширення співпраці з фермерськими господарствами та впровадження інновацій у практично-орієнтоване навчання та викладання.

Очікувані результати:

I. Посилення прямих зв'язків між вищими навчальними закладами, підприємствами та міністерствами.

II. Створення спеціальної бази даних, яка може бути корисною для потреб сільськогосподарських підприємств, економістів, політиків та осіб, що приймають рішення з питань розвитку аграрного сектора.

III. Проведення круглих столів, конференцій, презентацій, створення публікацій та навчальних матеріалів, що доступні для впровадження практично-орієнтованої навчання, де представлений найкращий досвід, а також випуск довідника з результатами впровадження проекту, отриманими протягом пілотного етапу реалізації проекту.

IV. ECQIP – це еталонна модель освіти у країнах- бенефіціарах.

V. Партнери ЄС консолідують існуючі зв'язки з партнерами з країн третього світу.

VI. Поширення знань та підвищення поінформованості щодо проекту та його результатів.

VII. Складено операційні та фінансові звіти щодо реалізації проекту.